Zwroty i reklamacje

Drodzy gracze, nasi szanowni klienci!  

 

Państwa zamówienie dotarło uszkodzone lub otrzymali Państwo inny produkt niż zamawiali?

W takim wypadku przysługuje Wam możliwość złożenia reklamacji lub zwrot towaru.

 


 

 Składanie reklamacji

 

Pomimo, że pakujemy Państwa zamówienia tak, by maksymalnie ograniczyć możliwe uszkodzenia, nie mamy kontroli nad tym jak z paczkami postępują firmy kurierskie. 

Pamiętaj aby zawsze sprawdzić stan paczki przy odbiorze! Jeśli zewnętrzny karton paczki jest uszkodzony:

- w przypadku dostawy przez kuriera, spisz z kurierem przy odbiorze protokół szkody

- w przypadku odbioru na poczcie/innym punkcie odbioru, również spisz protokół szkody

- w przypadku odbioru z paczkomatu - na ekranie dotykowym lub w aplikacji mają Państwo możliwość wybrać opcję "mam uwagi odnośnie paczki". W ten sposób będą Państwo mieli możliwość od razu odesłania paczki. 

Dlaczego jest to takie ważne? Protokół szkody jest dla nas potwierdzeniem, że paczka została uszkodzona w transporcie. Daje to nam podstawę do wystąpienia o odszkodowanie od firmy kurierskiej oraz potwierdza, że paczka nie została uszkodzoną przez kupującego. Brak protokołu szkody może być podstawą do nieuznania reklamacji. 


W celu złożenia reklamacji, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

1. Skontaktuj się z nami! Napisz do nas wiadomość poprzez media społecznościowe, mail: sklep@gamesunplugged.pl. Razem z pewnością znajdziemy rozwiązanie problemu! 

2. Odesłanie reklamowanego produktu:

- Wypełnij formularz zwrotu/reklamacji

Wypełnij formularz zwrotu/reklamacji i dołącz go do przesyłki. Dokument powinien zawierać następujące dane: imię i nazwisko, adres e-mail lub adres do korespondencji, nr telefonu, wskazanie numeru/nazwy produktu i przyczyna reklamacji, data zakupu oraz wystąpienia wady.

Odesłanie produktu
Składając reklamację prosimy o odesłanie produktu wraz ze wszystkimi jego akcesoriami oraz kopią faktury zakupu. 

3. Wysyłka:

Reklamowany produkt należy wysłać na adres:
Wydawnictwo Games Unplugged
ul. Galla Anonima 9B, 60-547 Poznań.

Etykieta zwrotna zostanie przesłana na podany przez Państwa adres email. 

 


 

Zwrot towaru

 

Otrzymałeś zamówienie ale jednak się rozmyśliłeś? 

Zgodnie z obowiązującym prawem, masz 14 dni na zwrot towaru. Aby odstąpić od umowy i zwrócić zakupiony u nas produkt, wypełnij potrzebne oświadczenie i wyślij go na nasz adres wraz ze zwracanym produktem/produktami: 

Wydawnictwo Games Unplugged
ul. Galla Anonima 9B, 60-547 Poznań.

Do paczki z oświadczeniem i zwracanym produktem/produktami dołącz także wszystkie otrzymane z nim/nimi akcesoria oraz paragon lub fakturę. Koszty wysyłki zwrotu pokrywa kupujący. 

UWAGA! Zwrotowi podlega jedynie towar w stanie nienaruszonym! Oznacza to, że towar odfoliowany, rozpakowany czy posiadający inne ślady ingerencji, nadal można zwrócić ale rezerwujemy sobie prawo do pomniejszenia kwoty zwrotu, zgodnie ze stopniem naruszenia produktu. 

 


 

 

Zwroty i reklamacje

Odstąpienie od umowy

Jeśli

A) jesteś konsumentem

lub

B) jesteś osobą fizyczną, a umowa, którą zawarłeś z nami po 31 grudnia 2020 r. jest bezpośrednio związana z Twoją działalnością gospodarczą, ale nie ma dla Ciebie charakteru zawodowego

- co do zasady przysługuje Ci prawo do odstąpienia od zawartej na odległość umowy.

Od umowy możesz odstąpić, składając nam oświadczenie o odstąpieniu od umowy np. poprzez wiadomość e-mail przesłaną na adres: sklep@gamesunplugged.pl

Zwracaną rzecz zwróć do nas niezwłocznie na adres: ul. Galla Anonima 9B, 60-547 Poznań , jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym odstąpiłeś od umowy.

Od umowy możesz odstąpić w terminie 14 dni.

Bieg czternastodniowego terminu na odstąpienie od umowy rozpoczyna się:

  • dla umowy, w której wydajemy rzecz, będąc zobowiązanymi do przeniesienia jej własności - od objęcia rzeczy w posiadanie przez Ciebie lub wskazaną przez Ciebie osobę trzecią inną niż przewoźnik, a w przypadku umowy, która obejmuje wiele rzeczy, które są dostarczane osobno, partiami lub w częściach - od objęcia w posiadanie ostatniej rzeczy, partii lub części przez Ciebie lub wskazaną przez Ciebie osobę trzecią inną niż przewoźnik.

Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

Dokonane przez Ciebie płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy na zasadach wskazanych w regulaminie zwrócimy Ci niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania od Ciebie oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

Możemy wstrzymać się ze zwrotem otrzymanej od Ciebie płatności do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez Ciebie dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Pamiętaj, że prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje Ci m.in. w odniesieniu do umowy:

  • w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według Twojej specyfikacji lub służąca zaspokojeniu Twoich zindywidualizowanych potrzeb;
  • w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia;
  • w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
  • w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.

Szczegółowe informacje na temat odstąpienia od umowy znajdziesz w naszym Regulaminie sprzedaży.

Reklamacje

Jeśli jesteś konsumentem, w przypadku gdy zakupiony u nas towar okaże się wadliwy, masz prawo reklamować go w oparciu o rękojmię. Reklamację najlepiej złożyć na adres e-mail: sklep@gamesunplugged.pl lub drogą pocztową na adres ul. Galla Anonima 9B, 60-547 Poznań

Wadliwy towar należy wysłać na adres: ul. Galla Anonima 9B, 60-547 Poznań

W związku z wadą możesz żądać:

  • wymiany rzeczy na wolną od wad,
  • usunięcia wady,

lub złożyć oświadczenie o:

  • obniżeniu ceny,
  • odstąpieniu od umowy – w przypadku wady istotnej.

Odpowiadamy względem Ciebie za wady stwierdzone przed upływem dwóch lat od dnia wydania rzeczy.

Co do zasady reklamację możesz zgłosić w ciągu roku od zauważenia wady, ale czas na złożenie reklamacji nie może się zakończyć przed upływem okresu odpowiedzialności sprzedawcy.

Rozpatrzenie Twojej reklamacji (ustosunkowanie się do niej) nastąpi w ciągu 14 dni od daty otrzymania przez nas Twojego zgłoszenia reklamacyjnego.

Więcej informacji na temat reklamacji znajdziesz w naszym Regulaminie sprzedaży.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl